Skip to content →

S dětmi po Mexiku

Mexiko je země velkých rozdílů a rozmanitosti V jedné zemi najdete deštné pralesy, pláže s bílým pískem, zasněžené pětitisícovky, borové lesy, pouště i jezera podivuhodných barev. To platí i pro rozdíly sociální. Zatímco součástí běžného obchoďáku ve větších městech je sekce pro děti od Ralpha Laurena, spousta dětí si místo ve značkových oblečcích hraje na ulici, žebrá či jinak pomáhá svým rodičům. Jak to vypadá, když se do Mexika vypravíte s vlastními dětmi? Vlastně v celku normálně.

Hlady neumřou

Co se týče dětské výživy, v Evropě je určitě rozmanitější výběr. Z rozmixovaných ovocných a zeleninových pyré určitě něco vyberete. S jídly s kousky je to o něco horší. Do zálohy jsme nakoupili v podstatě jediné dostupné příkrmy od značky Gerber a musím říct, že všechny vypadaly i chutnaly velmi podobně, a to ne příliš vábně. Samozřejmě je spousta jiných možností, kde jinde si mohou dát děti čerstvé mango, avokádo či banán?

Pokud cestujete, výběr někde na vesnici může být omezený a je dobré mít zálohu. Sama bych také nejedla u jakéhokoliv stánku na ulici, ale myslím, že v Mexiku se nají z vašeho talíře i nejmenší děti, pokud si neobjednáte vyloženě něco nezdravého, a quesadillu či rýži vám připraví v podstatě všude. Pokud jídlo není pálivé již ze své podstaty, dochucujete si ho salsou až na talíři, takže se nemusíte obávat, že se malé pusinky hned sežehnou.

Nezavírejte se v hotelu

Cestování s dětmi samozřejmě vyžaduje více plánování než když vyrazíte sami. S malým dítětem asi také nepojedete do džungle, kde ho potenciálně může píchnou malarický komár. Na druhou stranu by byla škoda zůstat v rezortu. Ani upřímně nevím, proč byste se do rezortu trmáceli s dětmi až do Mexika, když bazén a pláž (byť tedy ne s tak bílým a jemným pískem) máte i v Evropě.

V Mexiku mě asi nejvíc nadchla ta místa, kam nevede silnice, a tak se tam nedostane moc ostatních turistů. Návštěva takových míst může být samozřejmě obtížnější, ale není nemožná, alespoň, co se pláží týče. Děti určitě komfort hotelu oželí a vy si budete moci dopřát pohled na liduprázdnou pláž z hamaky a srkat kokosovou šťávu za pár korun.

Krokodýl na dosah ruky

Větším dětem určitě budou připadat zajímaví “praví indiáni” či ocení možnost vidět delfíny, želvy či krokodýly v jejich přirozeném prostředí. Na spoustě pláží si mohou například každý večer vypustit čerstvě vylíhnuté želvičky na jejich první cestu do moře. Naší roční dceři se asi celkově nejvíc líbilo cupitání po pláži, skákání do vln a všudypřítomní toulaví psi. Výlet si samozřejmě pamatovat nebude, to ale neznamená, že bychom ho museli strávit zavření v hotelu.

Ne všechny služby v Mexiku odpovídají našim standardům. Výhodou ale je, že spousta věcí se dá vždy nějak domluvit, včetně hlídání dětí. Během pobytu u oceánu jsme například zvládli i hodiny surfování, když náš instruktor s sebou dovedl známého či neteř, kteří nám dceru pohlídali. Díky dceři jsme se dostali i do interakcí s místními, ke kterým bychom se jinak nedostali. A to je podle mě na cestování to nejzajímavější.

 

Když hlídají příbuzní, mohou rodiče blbnout…

Published in mama travel

Žádný komentář

Napsat komentář