Skip to content →

7 důvodů proč jet s dětmi do Portugalska

 

1. Vaše děti tam budou milovat

Portugalci zbožňují děti a starší dámy obzvlášť. Kdekoliv se s vámi rády dají do řeči a zahrnou vaše dítě pozorností. Ta obnáší i hlazení po hlavičce, štípání tvářiček či vyndavání dudlíka. Zato si tím vaše dítě vyslouží meloun či nějakou jinou pozornost.

2. S dětmi máte přednost

Dlouhá fronta do muzea? Pokud s sebou máte malé dítě, spolehlivě všechny přeskočíte.

3. Portugalci jsou ohleduplní

Portugalci rádi přenechají místo k sezení starším lidem, těhotným či lidem s malými dětmi. U nás standart, ale například v sousedním Španělsku to podle mých zkušeností běžné není.

4. Skvěle tam vaří

Pokud zabrousíte v restauracích do sekce dětské menu, čeká vás většinou vepřový steak s hranolkami. Mnohem lépe se děti nají z vašeho talíře, pokud si objednáte něco “nedětského”, protože to vždycky stojí za to a porce bude určitě stačit.

Alfama
Uličky lisabonské čtvrti Alfama. Tady to jde s kočárem špatně

5. Vezmou vás všude

S kočárkem se nacpete i do ikononické tramvaje č. 28 v Lisabonu. Do pohodlí to má ale daleko. A na kočičích hlavách ve čtvrti Alfama či městě Evora je to trochu peklo a pokud to jde, je lepší se obejít bez něj.

6. Nekonečné pláže

Pláže západního pobřeží vám poskytnou v podstatě nekonečný prostor na stavění hradů, surfování, cvičení či snění. To je ale vykoupeno ledovou vodou a silným větrem.

Na pláži je místo pro všechny
Na pláži je místo pro všechny

7. Děti žijí až do noci

Na dětském hřišti je plno i v devět večer. Asi není šokujícím zjištěním, že na jihu se chodí spát o něco později, ale aspoň člověk nemá divný pocit z toho, že je na hřišti poslední jako doma.

Published in mama travel Uncategorized

Žádný komentář

Napsat komentář