Skip to content →

Jak uniknout říkačkám a písničkám

Rozhodla jsem se otevřít novou rubriku, ve které budu sdílet aktivity, kterými se snažím udržet mentálně v kondici. Nové říkačky, které jsem se naučila či si je obnovila, totiž tento účel opravdu nesplňují. Naopak mě jejich omílání psychicky vysává.

Ráda bych chodila na nějaký jazykový kurz, protože od té doby, co jsem skončila školu, aktivně žádný jazyk nestuduji, což mi přijde škoda a cítím, že zakrňuji. Na druhou stranu se mi nechce tu trochu volného času, kterou mám, trávit někde dvakrát týdně na kurzu. Rozhodla jsem se tedy jít cestou spíše jednorázových aktivit, které mě nabijí na několik dalších dní či týdnů.

Minulý týden jsem se vypravila do HUBu na kurz o blogování od Hany Jariabkove. Pokud přemýšlíte o tom, že byste rádi začali s blogováním nebo právě začínáte, Hanin kurz vás určitě nakopne jako mě. Z kurzu jsem si odnesla především závěr, že je třeba psát, psát a psát. To mi bylo jasné i před ním, ale bojovala jsem s tím, že na psaní nemám čas či je články obtížné dotáhnout do konce. Hana nám dala různé tipy na techniky, s jejichž pomocí lze psát efektivněji.

Nechat se nakopnout

Hana většinou pobývá v Londýně, ale její kurzy Zero to blog je možné absolvovat i online. Případně si můžete počkat, až zase zavítá do Čech. Workshop mě každopádně namotivoval. Snad nadšení neztratím a přetransformuje se do nových článků! Také pro mě bylo obohacující poznat nové lidi a jejich blogovací nápady a záměry. Nevím jestli to znáte, ale takový ten pocit, když přijdete nasátí inspirací z nějakého workshopu či konference. Alespoň v malém. Mimochodem, mezi účastnicemi (žádný muž nedorazil) převládaly právě různé mama blogy.

Na to mám několik teorií. Buď je mateřství nějaké transformační období, kdy si řeknete, že jste vždycky chtěly psát a rozhodly jste se, že to teď konečně zrealizujete. Nebo cítíte, že se vám omezily sociální vazby a komunikační kanály, a proto si rozhodnete otevřít nový, kterým je právě blog. Případně se snažíte udržet nějakou tvůrčí aktivitu a blog je prostě jedna z cest. A možná je za tím úplně jiný důvod a budu ráda, když se se mnou o něj podělíte.

Published in mama edu

Žádný komentář

Napsat komentář